Titulinis Straipsniai Klastinga liga

Klastinga liga

Write e-mail Spausdinti PDF
Boomer 2002-2010
Sveiki draugai!

Boomeris mintyse šiuos žodžius sakydavo nuolat, tačiau nuo šiol tai mes turėsime padaryti už jį - jo šeimininkai, jo šeima, jo gyvenimas. Jis turėjo labai daug draugų, atsisveikinti spėjo su artimiausiais, bet mes pasistengsime, kad mūsų kova su klastinga liga ir skaudūs išgyvenimai nebūtų tik istorija. Per tris ligos savaites sužinojome, tai ko nežinojome beveik aštuonerius metus, norime tai perduoti visiems Boomerio vaikams, draugams, Šarpėjų ir kitų veislių šunų augintojams. Skirkite kelias minutes savo laiko, tai galbūt gali išgelbėti nuo mūsų likimo.

Kadangi turėjome šarpėjų daugiausia žinome apie šią veislę, tačiau visi simptomai būdingi ir kitoms veislėms. Šarpėjus – molosinių šunų grupei priklausanti veislė, kaip ir dauguma kitų populiarių veislių kaip antai mastifai, bulmastifai, vokiečių dogai, bokseriai, korsikos šunys, Bordo dogai ir t.t.. Nors kiekvienas šuo turi savitų sveikatos problemų, visiems jiems būdinga viena silpna vieta – sąnariai. Taip tvirtina medikai. Mes savo ruoštu negalime to nei patvirtinti, nei paneigti, tačiau po visų nuodugnių tyrimų dėl nuolat be jokios priežasties kylančios temperatūros medikai jokio uždegimo mūsų atveju Boomeriui nerado.

Kaip teko skaityti užsienio svetainėse molosams ir ypatingai šarpėjams būdingas užpakalinių kojų ties keliais sanarių patinimai, ko pasekoje pakyla temperatūra. Mūsų atveju patinimo niekada nepastebėjome, tačiau temperatūra pakildavo nuo kelių kartų per mėnesį iki 2-3 kartų per pusę metų.

Klastinga liga – taip pavadinome šį straipsnį, dėl to, kad liga kuri užklupo Boomerį iš tiesų ir yra klastinga. Lėtinis inkstų nepakankamumas, o tiksliau, jų funkcionavimo atsisakymas yra viena iš tų ligų kurias pastebėti yra sunkiausia, dažnu atveju anot medikų, beveik neįmanoma kol nebūna tiesiog per vėlu. Reikia paminėti, kad inkstų veikla gali sutrikti dėl įvairių priežasčių, ko pasekoje trumpu laikotarpiu būna vadinamasis ūminis inkstų nepakankamumas (dažnu atveju iššauktas babiozės po erkės įkandimo), tačiau jei inkstų veiklos nepakankamumas yra ilgalaikis procesas, kurio metu inkstai po truputi praranda savo funkcionalumą, tuomet, tai jau lėtinis procesas kuris nebeišgydomas. Lėtinis inkstų nepakankamumas priklausomai nuo stadijos gali būti tik kontroliuojamas mitybos pagalba.

Pradžia ir simptomai

Temperatūros pakilimas be jokių akivaizdžių priežasčių. Šuo pradeda elgtis vangiai, suletėja judesiai, nebereaguoja ir nebesielgia įprastai. Kol temperatūra sąlyginai žema iki 39C neparodo drebulio, virš 39C ima drebulys.

Mes temperatūrą dažniausiai slopindavome vaistais Rimadil, tačiau kitų veterinarų nuomone būtų žymiai geriau suduoti Analgino. Jo veikimas greitesnis ir lankstesnis. Sudavus Rimadil temperatūra paprastai dingdavo per maždaug 20 minučių, o Boomeris lyg niekur nieko vėl buvo nuotaikingas, valgė ir žaidė. Toks pagerėjimas visada buvo apgaulingas, leisdavo manyti, kad nieko rimta, tačiau tai buvo pagrindinė mūsų klaida, nekreipėme dėmesio ir nežinojome to pasekmių.

Dar vienas požymis kurį atsigręždami atgal galime prisiminti – padidėjęs išgeriamo vandens kiekis. Šunys, kurie valgo sausą maistą, visuomet linkę išgerti daugiau vandens lyginant su tais kurie valgo ne sausą maistą ir tai sąlygota objektyvių priežasčių, tačiau Boomeris visuomet gerdavo daug tiek kiek jį mes prisimename. Bet kuriuo atveju, dabar mes negalime teigti ar inkstų nepakankamumas jau buvo senai, tačiau šunys geriantys daug taip bando kompensuoti inkstų veiklos trūkumą.

Liga

Kaip jau minėjome staigus temperatūros pakilimas ir po to jos staigus kritimas nieko bloga nežadėjo. Kuomet Boomeriui buvo dar apie 5 metus atlikome kelioliką tyrimų, konsultavomės su keliais specialistai, visi kaip vienas – sąnariai. Galbūt, greičiausia taip, bet niekas nepasakė ir neperspėjo dėl vieno lemtingo dalyko. Kontroliuojamas temperatūros kilimas (iki 39.5-40C) nėra pavojingas, tačiau per didelė temperatūra iššaukia kritinę situaciją.

Mes nesame tuo tikri, tačiau manome kad lemtinga buvo vienos dienos temperatūros pakilimas iki daugiau nei 40C.  Tokią mes jau radome grįžę iš darbo, galime tik spėti kokia ji buvo dienos eigoje, nes gyvūnai turi savybę save vėsinti taip kaip sugeba: gulasi ant vėsių vietų, lekuoja. Tai galėjo būti nulemtas būtent sąnarių. Prie tokios temperatūros smegenys išskiria baltymus, kurie užkemša inkstų latakėlius, kas iššaukia inkstų nepakankamumą.

Taigi norime visiems pasakyti, būtina labai atidžiai stebėti augintinio temperatūrą ir jokiu būdu neleisti perkaisti daugiau nei 40C, tokiu būdų kristi gali net ir sveikiausias šuo. Inkstų nepakankamumas atsiranda per kelias artimiausias dienas po aukštos temperatūros užkilimo.

Pastebėjus menkiausius negalavimo simptomus matuokite temperatūrą, o esant kritiniai vėsinkite visais įmanomais būdais ir kuo greičiau. Šuo neprakaituoja, jis šilumą iš kūno atiduoda tik per burną (lekuodami) arba per pėdas, taigi nelaukite kol jis atsivėsins pats - pilkite šaltą vandenį, dėkite ledus, vėsinkite ventiliatoriais - darykite viską, kad tik jo temperatūra kristų kiek įmanoma greičiau.

Pralaimėjimas

Praėjus kelioms dienoms po šios temperatūros pakilimo jis ėmė vemti baltomis putomis, nieko nevalgė ir buvo vangus, tačiau nebuvo nei apatiškas, nei atrodė, kad yra kritinis ligonis. Nesumaišykite ir nupulkite gydyti nuo skrandžio ligų, taip kaip elgėmės mes. Vėmimas labai klaidina, tačiau tai nieko bendra su skrandžio liga, tai ne kas kita kaip organizmo teršimasis šlapalu, kas sukelia skrandžio rūgščių pakilimą. Po pilno kraujo tyrimo pamatėme, kad Boomerio inkstų veikla buvo paralyžuota, pasamonėje mes supratome, kad tai labai blogai ir situacija beviltiška. Pasamonėje mes supratome, kad tai labai blogai ir situacija beviltiška. Organizmas teršiasi, kraujas nėra valomas, šlapalo kiekis nuolat didėja, o organai pradeda atsisakyti. Tokiu atveju viena viltis – dializė. Mes tikėjome, tikėjo pagerėjimu ir veterinarai iš Jakovo klinikos, tačiau net 6 hemodializės rezultato nedavė. Laimėjome tik dvi savaites, tik tiek...

Jums norime pasakyti, kad hemodializė tik viena išeitis esant stipriai babiozės formai, ar ūminiam inkstų nepakankamumui jūsų augintiniui. Taip procedūra brangi ir tik nuo jūsų priklauso ar gelbėsit savo draugą ar ne.

Ką mes darytume kitaip?

Kaip pataria veterinarai, turint molosą būtina jį saugoti nuo sanarių ligų, bet ir be jų yra gausybė ligų kuriomis galima susirgti. Kadangi yra visokių veislių, o molosai tik grupė iš jų todėl svarbiausia yra bendra šuns sveikatos priežiūra:

  • Reguliarus pilnas kraujo ir šlapimo tyrimas, jauniems iki 4-5 metų šuniukams kas metus, vyresniems ne rečiau kaip 2-3 kartus per metus.
  • Papildomas dažnesnis šlapimo tyrimas (kas 3 mėn.), jei yra įtarimas insktų nepakankamumo.
  • Būtinas kasmetinis skiepijimas nuo virusinių ligų.
  • Būtina stebėti įvairius, net kartais nereikšmingus pasikeitimus: nuotaika, judesiai, mieguistumas, kitoks maisto ar vandens suvartojimas.
  • Ypatingas saugojimas nuo erkių kovo – birželio mėnesiais priklausomai nuo oro. Neveskite be didelio reikalo šuniukų į parkus ar miškus šiais mėnesiais, erkių pavasarinis puolimas gali nepataisomai sužaloti ne tik jūsų augintinį, tačiau ir jus. Nuo erkių apsisaugoti labai sunku ir realiai jokie tepaliukai, skysčiai ar antkakliai nepadeda, todėl realiausias būdas jų išvengti vaikščioti tik tose vietose kuriose erkės nesiveisia.
  • Labai svarbu pasirinkti tinkamą gydymo ir profilaktikos veterinarijos gydyklą. Per beveik 8 metus dėl vienokių ar kitokių priežasčių teko pabuvoti keliose pagrindinėse Kauno ir vienoje Vilniaus gydykloje. Tai tik mūsų nuomonė, tačiau kažkada ateityje rinksimės Jakovo kliniką Vilniuje www.vetmed.lt.

Kaip ir žmonių, taip ir gyvūnų atveju, kada su liga reikia kovoti, paprastai būna vėlu. Svarbiausia tinkama prevencija, todėl netgi jei ir viskas šiandien atrodo gražu ir nėra jokio nerimo nepatingėkite ir nepataupykite keliasdešimt litų kraujo ir šlapimo tyrimams, jie gali (ne visada) parodyti tendencijas. Labai svarbu stebėkite nuotaikas, visus net ir mažus pasikeitimus, jie neatsiranda be priežasties, deja mes per dažnai viską suverčiam amžiui, orui ar dar kam nors... Svarbiausia nepamirškite ir savęs, tai mes pamirštame dažniausiai!

Liga neprognozuojama ir jai nepasiruoši. Liga ateina ne laiku ir ne vietoj, viską ką gali padaryti kovoti. Deja, šį kartą ji nugalėjo. Netekome draugo ir šeimos nario.

Vis tik pabaigai galim pasakyti nors vieną kiek paguodžiančią žinią tiems likimo draugams kurie taip pat dėl ligos ar tragedijos neteko savo šeimos nario – klonavimas jau įmanomas. Tiems kas pritaria šiai nuomonei, vieną ką dar galite padaryti netekę savo draugo, pasilikti jo audinių su DNR ir lastelėmis ateičiai. Mes bandysim, Boomeri iki.

In Memoriam Boomer 2002.09.24 – 2010.06.01


Addthis
 

Komentarai  

 
0 # Liana 2010.10.20 23:20
Sveiki, jūsų straipsnis tikrai labai geras, ir kaip tik man. Mano Nikai taip pat Sharpejui, pirmadieni nustatė tokia pat ligą. Inkstų nepakankamumas, Gydo lašelinem, antibiotikais, per savaite jau isleidom visas savo santaupas, nebezinau ka daryt lendu i skolas, bet jos prarast negaliu, Labai milių ją. Hemodializei pinigelių nebesurinksių čia faktas. Nebežinau ka daryt... vis dar tikiosi kad ji pasveiks kaip manot ar tai įmanoma be hemodializes???
Atsakyti | Atsakyti su citata | Citata
 
 
0 # Mindaugas 2010.10.21 09:07
Labas Liana,

nuoširdžiai užjaučiu, žinia tikrai prasta. Kiek mums teko tada bendraut su įvairiais daktarais tiek Kaune, tiek Vilniuje, vilties mažai, tačiau tikėy reikia. Labai tikiuosi, kad jūsų rodikliai yra vidutiniame lygyje, tokiu atveju lašelinės gali padėti, tačiau žinoma jų efektyvumas ir gydymas žymiai ilgesnis. Paguodos yra nes mes gydymo metu išgirdome viltingų istorijų ir tuo tikėjom. Dabar svarbu ypač tinkamas maisto racionas, nevargint ir kantriai lašintis. Hemadializė labai efektyvi preimone nes išvalo užterštą kraują, tačiau ypač pakeičia Šarpėjų išvaizdą (labai sukūdę atrodo). Mums nepavyko, tikiu kad jums pavyks.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Citata
 
 
0 # Ohhlala 2011.01.11 13:37
Musu situacija irgi buvo tokia pati.. Taciau kaip bebutu skaudu ir gaila,bet as jums patarciau suni uzmigdyti.. Nekankinti visu pirma jo,nes jam sunkiausia viska istverti..
Atsakyti | Atsakyti su citata | Citata
 
 
0 # nunu 2010.11.02 21:05
Oje, nunu siuncia uzuojauta -- tik dabar radau sia zinia..
Mes turim irgi naujienu -- pries kelias dienas dingo Kanis..
http://www.gyvunugloba.lt/lt/missing/g.26238

Gal susitiks sena bendraamzi sunu rojui..
Atsakyti | Atsakyti su citata | Citata
 
 
0 # Mindaugas 2010.11.02 23:12
Labai tikiuosi, kad Kanis parsiras namo....ir kuo greiciau. Iki.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Citata
 
 
+1 # Ohhlala 2011.01.11 13:35
Na va perskaciau jusu visa straipsni,labai saunu jog cia parasete!.. Siandien nuvezem ir uzmigdem savo suni.. Musu situacija buvo labai panasi.. Jakovo klinikos veterinarai suteike vilties,jog musu suo gali visdelto isgyti.. ir mes tuo tikejome .. Taciau isejo taip,jog po 2savaiciu gydymo..Nusprendeme jo nebe kankinti.. Labai sunku suprasti,jog jau nebepamatysi savo artimo draugo,seimos nario..
Atsakyti | Atsakyti su citata | Citata
 
 
0 # Mindaugas 2011.01.11 14:30
Užuojauta. Laikas kiek apramins skausmą, tik tiek...
Atsakyti | Atsakyti su citata | Citata
 
 
+1 # Simona 2011.01.16 21:37
Zinot, ir mano suniukui nustate inkstu nepakankamuma... nieko nevalgo, visai sukudo ir tik guli, vezem ir pas daktarus ir laselines statem, jokio rezultato... As jau baigiu visas asaras isverkti... Jau nebeturiu vilties, kad mano suniukas pasveiks...
Atsakyti | Atsakyti su citata | Citata
 
 
0 # jolanta 2011.10.18 21:16
Aciu uz straipsni. Musu suneliui ,taip pat, sarpejui, jau 12metu.Jam vakar nustate ta pacia diagnoze, silpsta akyse. pradejom gydyma, taciau po jusu straipsnio supratau, kad sansu pagyti nera. Labai liudna...
Atsakyti | Atsakyti su citata | Citata
 
 
0 # Mindaugas 2011.10.19 10:51
Labas,

na nieko nėra amžino, gaila bet liga rimta. Bet niekada negali žinot gal įvyks mažas stebuklas. Linkiu stiprybės, man kas kart skauda kai tenka atrašyt žmonėm patekusiems į tokią padėtį.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Citata
 
 
+1 # Rimvydas 2011.10.29 16:34
Aš esu giliai įsitikinęs kad mūsų veterinarai nemoka gydyti šarpėjų.Suprantu,kad jie yra jautrūs šunys ir maistui ir lietuviškam klimatui. Maistą savo Bobui ruošdavom su žmona specialiai,nes jam nei sausas pats geriausias maistas netiko,nei jautiena ar veršiena,kuri labai alergindavo.Po veterinarų gydymo jam išsivystė vėžys.Patarė vežti į Vokietiją kur gal ir būtų išgydę,tačiau neturėjom tokios galimybės.Išgyveno Bobas 8m.ir 8mėn.Puikus buvo BIČIULIS.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Citata
 
 
0 # Visitor 2011.12.23 20:56
Mes ir pries pora dienu suziniojom sia diagnoze. tik ka griziau is veterinares, ir mano lotute net vistienos pavalge po 5 dienu vemimo. ir pries 5 min. tikejau kad viskas gerai...bet radau sita straipsni....dabar supratau kad vilties nera. o juk kucios ryt....ir atrodo musus vetrinare ir sako kad nenuleidziam ranku....kodel taip yra? as taip ant saves pykstu...dabar jau suprantu kad buvo milijonas simptomu kada reikejo vezt daryti kraujo tyrima ir pradeti gydyti. tikiuiosi kad sarpeju turetojai perskaitys anksciau sita straipsni nei kai liga jau bus atsiradusi umios stadijos.....o man beliaka taikytis kad nebematysiu savo kleckes pasitinkancios kiekviena ryta mane sokinedama is laimes..............:(
Atsakyti | Atsakyti su citata | Citata
 
 
0 # Mindaugas 2011.12.27 11:30
Laba,

nieko nėra amžino. Su Kalėdom! Nauji metai būtinai bus geresni, tačiau bus jau kitokie be vieno iš draugų.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Citata
 
 
0 # Kestutis 2012.01.02 13:38
sveiki,
gal dar kas prisimenat, kokie jusu kraujo tyrimo rezultatai buvo? Musu ne sarpejus, pinceriukas. Gal eiga kiek kitokia ligos bus, bet pagrindas eigos vis tiek panasus. Idomu kada nustato inkstu nepakankamuma, o kada tik uzdegima? Ar kraujo rezultatais tik remiasi. Gla yra ismananciu?

aciu
Atsakyti | Atsakyti su citata | Citata
 
 
0 # Mindaugas 2012.01.05 11:43
Sveiki,

žinokit turim dar kažkur tyrimus, tačiau dabar nepamenu. Beje apie tyrimus, ju rezultatai priklauso nuo aparato su kuriuo atliekami. Aparatas išspausdina bilieta ir jame turėtų būti min ir max leistinos vertės.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Citata
 
 
0 # Kestas 2012.01.02 23:26
Labai aciu uz isame informacija,dej a gaila bet ja teko skaityt tik kaip pats susiduri su tuo,musu sunelis (anglu buldogas) siandien buvo nustatyta si klaiki liga,vargsiukas guli ir purtosi.... tikiuosi pasinaudot patarimas,aciu
Atsakyti | Atsakyti su citata | Citata
 
 
0 # Mindaugas 2012.01.05 11:48
Tai žinokit būtent taip ir būna. Šio straispnio tikslas ir būvo skatinti žmones skelisti informaciją vieni kitiems, kad tokių liūdnų situacijų būtų mažiau. Gelbėkitės ir papasakokit kitiems. Sėkmės.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Citata
 
 
0 # Kestas 2012.01.02 23:32
Aciu uz isamius atsakymus.gaila bet sia liga susidomejom tik susidure su ja,o pasirodo kaip ir daugelis galvojom kad suvalge kaska ne ta... Musu Boriukui (anglu buldogas) dar tik 5,5, metuku ir siandien buvo nustatyta si liga....
Atsakyti | Atsakyti su citata | Citata
 
 
-1 # Kestutis 2012.01.08 17:16
sveiki,

P. Kestai, koki gydyma jums skiria? ar suo valgo ka nors?

musu eiga tokia: statom laselines kasdien (jau 7 dienas), sugerem antibiotiku kursa 5 dienas. leidzia dar vaistu nuo vemimo. Rytoj dar bus kraujo tyrimas, ir kaip sake vet.gydyt. ziuresim kuria linklme einam... baisu net pagalvoti...
kalytei 4.5 metu, jauna dar. tai yra tikimybe,kad organizmas dar pakovos...
zodziu, darom ka galim, priesinames is visu jegu. ir tikrai, slapta tikimes geriausio..
Atsakyti | Atsakyti su citata | Citata
 
 
+1 # ernesta 2012.01.12 13:11
manau tikrai ir man tai neseniai atsitiko nuvaziavom pas vetirinara ir jis nepadejo taip ir sunelis numire nesirupinom juo o tikslaui nepastebejom :sigh:
Atsakyti | Atsakyti su citata | Citata
 
 
0 # Regina 2012.01.12 18:43
Laba diena, turiu šarpejyte Miką. Šį mėnesį sukaks 7 metai. Šiandien pamačiau ant užpakalinių kojyčių sąnariukų guziukus. Nuvežiau iš kart pas veterinarą - pasakė, kad nieko rimto, kad ten gal vandenukas susikaupė, suleido vaistu ir sakė 6dienį paskambint - tipo turi subliukšti tie guziukai. Kaip suprantu, turėjo jis kraujo tyrimą būtinai daryti? Darosi baisu
Atsakyti | Atsakyti su citata | Citata
 
 
0 # Mindaugas 2012.01.12 23:00
Pasirodykit pas Jakova jei esate Vilniuje.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Citata
 
 
+1 # Svajone 2012.01.12 22:46
Vakar palaidojom savo prancūzų buldogę (9,5 metų). Liūdesys didžiulis. Perskaičiau Mindaugo straipsnį ir supratau, kad ši liga ir mūsų augintinei buvo. tačiau gydėme nuo radikulito, skrandžio ir t.t.Galvojome, kad senatvė prisidėjo. Simptomai pasireiškė paskutinius pusę metų. Įvairiose klinikose buvome. Užgeso tyliai, ramiai, miegodama.Iš ryto dar palydėjo mus į darbą...Niekada nebeturėsime šuns-per daug skaudu.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Citata
 
 
0 # Mindaugas 2012.01.12 22:59
Užuojauta. Laikas padedu, galiu tik tiek pasakyti. Tačiau mes iki šiol neturime jokio kito šuniuko. O dėl gydymo ne nuo to tikrai gali būt.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Citata
 
 
+1 # Regina 2012.01.23 20:45
Gyvename Klaipėdoje. Kaip jau anksčiau minėjau, iki šeštadienio guziukai turėjo dingti ir dingo. Tačiau šiandien pastebėjau, kad ant vieno sanariuko vėl pradėjo rastis. Ir iš vis - mano mergytę lyg pakeitė kažkas - visada buvo rami, nieko nedraskydavo, o dabar grįžusi kiekvieną dieną per pietus iš darbo ir po darbo vis randu padraskiusią ar nutraukusią užuolaidas ir dar visokių menkesniu darbelių prikrėtusią. Niekaip nerandu priežasties, kodėl ji taip elgiasi. Tiesa, pradėjo daugiau gerti vandens nei įprastai, dažniau prašosi į lauką sisioti. Ryt važiuojam į kitą kliniką echoskopuoti gimdutės ir daryti kraujo tyrimo. Neramu labai... Gal kažkam pažįstami tie požymiai?
Atsakyti | Atsakyti su citata | Citata
 
 
+2 # Regina 2012.01.24 20:59
Laiminga diena - visi Mikos tyrimai geri :) Septintąjį gimtadienį pasitinkame džiaugdamosios, šunelis sveikas :)
Atsakyti | Atsakyti su citata | Citata
 
 
0 # Buvusi šeimininkė 2012.02.14 05:57
Vakar, apie pietus teko užmigdyti savo bulterjero veislės 4 metų kalytę... Padarėm vakar apie pietus tyrimus kraujo, šlapimo, apžiūrėjo... Tai buvo ūminis inkstų nepakankamumas, mažakraujystė ir su gimda kažkas, ir dar vienas požymis, kad 5 kartais mažesnė norma nei turėtų būti(negaliu tiksliai pasakyti, nes tuo metu kol rodė ir pasakojo kas ir kaip, aš tik dalį girdėjau, kitą verkiau). Siūlė dializę, aš paklausiau ar ji pasveiks, kiek procentų, tai negalėjo atsakyti, tik pasakė, kad labai mažai tikėtina kad atsigaus, kad tik šiek tiek laiko dar pabus gyva, kad susitaikyčiau su artėjančia netektim. Teko nuspręsti per 10min. ar ją dar vežtis namo į Klaipėdą iš Kauno, ar ten pat atsisveikinti ir užmigdyti...Tai paklausus kas šuniui mažiau kančios atneštų, pasirinkau iškart vietoje užmigdyti...
Atsakyti | Atsakyti su citata | Citata
 
 
0 # MIndaugas 2012.02.14 11:29
Užuojauta.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Citata
 
 
0 # Buvusi šeimininkė 2012.02.18 21:45
Dėkui. Dėkui jums už išsamią informaciją, velniškai gaila, kad jos ieškojau ir ją radau tik po netekties... Aš nuorodą į jūsų šį straipsnį patalpinau savo asmeniniame blog'e ir Facebook'e ' Bulterjeras ' puslapyje, jame ir savo šuns paskutines akimirkas ir išvaizdą, tam kad kiti bulterjerų ir kitų veislių šunų augintojai perskaitytų, pasidalintų, ir artimiausiu laiku tikiuosi kad pasitikrintų, galbūt tai išgelbės ne vieną šunį nuo liūdnos baigties, o šuns šeimininką nuo netekties ir skausmo.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Citata
 
 
0 # Ramina 2012.03.13 15:37
Musu sarpejukei 6 m. Per savaite ji veme 4 kartus, rytais, geltonom putom. Valgo gerai, geria nedaug, atrodo kaip visad linksma. Ar galetu jai buti si baisi inkstu liga?
Atsakyti | Atsakyti su citata | Citata
 
 
0 # Mindaugas 2012.03.13 18:29
Laba, na nemanau tai tik tulžies perteklius, o kodėl manau reikėtų pasikalbėt su veterinarais. Tai pirmiausia sąlygota maisto, tačiau žinau kad daugeliui šarpėjų tai kartojasi.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Citata
 
 
0 # Milda 2012.04.02 16:13
Sveiki,mano vestukas mazai valge menesi laiko, susirupinau, nuveziau pas veterinara, pasirodo sukylus temperatura, prileido vitaminu, vaistu, gerai valgyti pradejo, bet beprotiskai geria vandeni, labai daug slapinasi, siandien vel pas veterinara, pradejo minkyt pilva, ties insktais suo cype.. O suo vangus, nezaidzia, net neina prie manes, pastoviai guli, ir pasidare kazkoks baisus, ar tai ir gali buti tas pats kas jusu suniukui?
Atsakyti | Atsakyti su citata | Citata
 
 
+1 # Mindaugas 2012.04.02 16:25
Laba Milda,

na nesu daktaras, nežinau ar tas pats ar nea, bet itariu kad tikrai panašu š rimtą ligą, tavo vietoj kuo skubiau važiuočiau į žinomą veterinarijos gydyklą, nes bet kokia klaida gali būti lemiama.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Citata
 
 
0 # Roma 2012.04.03 15:19
Sveiki, aš šiandien taip pat sužinijau, kad mano mylimas rotveileris Džeriukas, jam 8 metai serga inkstu nepakankamumu. Nieko nera baisesnio, kai gydytojas lyg ir liepia apsispresti, kada tau buti budeliu. vilciu nera...........
Atsakyti | Atsakyti su citata | Citata
 
 
0 # Mindaugas 2012.04.03 15:21
Užuojauta.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Citata
 
 
0 # Jurgita 2012.04.23 16:20
Sveiki,
mūsų metų laiko labradorui diagnozuotas ūmus inkstų nepakankamumas. Gydytojai mano, kad atsirado išvešėjusios gimdos gleivinės pasekoje. Prieš dvi savaites dėl to buvo atlikta sterilizacija. Po kelių dienų šuo pradėjo neėsti. Savaitę laiko yra gydoma antibiotikais. Nuo vakar šuo ne tik neėda, bet ir vemia. Gydomas infuziniu būdu (kartu su lašinėmis lašinami vaistai). Gydytojai sako, kad didesnė tikimybė, jog neišgyvens. Gal teko girdėti apie atvejus, kuomet šunys pasveiksta po ūmaus inkstų nepakankamumo diagnozės?
Atsakyti | Atsakyti su citata | Citata
 
 
0 # Mindaugas 2012.04.23 17:58
Sveiki,
na dėja bet tikrai neturiu jums naudingos informacijos. Aš tik galvoju, kad jei tai dar vis ūmi stadija šansų tikrai yra, tačiau lašelinės labai neefektyvus būdas, gal šiuo atveju net gi jau reikia atlikti nors vieną kitą hemodializę. Užterštą kraują skeisti vaistais gali neužtekti, reikia suprati kad jei inkstai funkcionuoja tik iš dalies jiems labai sunku išvalyti jau esančius teršalus. Bet suprantu ur tai kad hemodializė labai brangus metodas ir ne kiekvienas taip gali gelbėti draugą. Sėkmės.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Citata
 
 
0 # Mantas R. 2012.04.25 11:43
Šaunus ir informatyvus straipsnis. Mūsų Šoktukas irgi buvo susirgęs, tačiau laiku spėjome susigriebti, pastebėjome simptomus, matavome temperatūra ir t.t. spėjome iškviesti veterinarą ir šuniukas sugebėjo pasveikti.

Taigi linkiu visiems saugotis nuo erkių ir džiaugtis savo augintiniais ilgai ir laimingai.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Citata
 
 
0 # alenas 2012.07.17 23:28
sveiki,mano deirytei,taip pat nustate kaune inkstu nepakankamuma,b et grizus i kedainius veterinaras sake,kad jai yra gimdos uzdegimas,ji tap pat lb daug geria,o paskui visa vandeni isvemia,taippog i nieko nevalge jau 5 para.israse mums dabar antibijotiku leidziamu,o ar yra kokie 100 procentiniai simptomai del inkstu nepakankamumo,n es nzn kuriuo veterinaru tyketi,ryt skambinsiu i jakovo veterinarijos klinika:((((((
Atsakyti | Atsakyti su citata | Citata
 
 
0 # Povilas 2012.10.03 20:20
Musu auksaspalviui retriveriui tas pats.. Jau nebeeda ,vemia.. Ir is burnos tokia lyg rugstim dvelkia. Plius pradejo plikt kai kurios kuno dalys ,kaip kojos ,svoris staigiai krito. Veterinarai pasake ,kad viskas jau kritiska.. Galimybe liko tik teoriskai visu numyletinei isgyventi.. Darom viska ka galim.. Net is nevilties uzsieni pradejau dometis kas dar ir net ar gyvunam inkstu nepersodina svetur.. Tas skaudziausia ,kad retriveriai ,kad ir kas beatsitiktu guodzia seimininka.. Net tuo atveju kaip jiem patiem taip blogai..
Atsakyti | Atsakyti su citata | Citata
 
 
0 # Mindaugas 2012.10.04 10:26
Labai gaila, kiekviena kartą skaitydamas jūsų išgyvenimus grįžtu į savus. Gal dėl to ir nebeturim daugiau jokio keturkojo draugo.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Citata
 
 
0 # ZyS 2014.01.31 20:45
Mes su savo vokietuke ka tik is gydytojos, diagnoze ta pati-inkstu nepakankamumas, kraujo rodikliai l.blogi.... Taip sunku, ziuri i ja, o ji kaip visuomet, dziaugiasi , rankas lyzteli. Prognoze -gal menesi pratemps. Toki drauga turim, baisu galvot apie ta menesi. Bandysim dar laselines, stebuklu buna.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Citata
 
 
0 # Inita 2014.05.02 17:58
Sunku apie tai kalbeti, Mano suo Labradoras Deimontas jau 5 metu, profilaktine prevencija buvo atlikta.
Viskas prasidejo pries savaite- Vakare viskas buvo gerai, ryte tamsiai rudas slapimas -iskart nuvykom i Jakovo veterinarijos centra- umiai susirgo sia klastinga liga.- uzsikrete ir Inkstai neatlaike ir pasireiske nepakankumu, rodikliai kai norma 10 buvo 18, kita diena 36 po dvieju dienu 41. ....nevalgo, tik geria, taip sunku apsispresti-siandien atnese savo kamuoliuka-lyg noretu bendrauti, kartais atrodo kad jam geriau-o ryt apsispresti..... turiu vezti migdymui. .....savaite gydymo rezultatu nedave. Labai labai gaila draugo.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Citata
 
 
0 # Mindaugas 2014.05.02 20:22
Deja, liga nesirenka. Jei nepavyks teks apsispresti. Neskubekit, gal kiek pasitaisys dar rodikliai. Linkiu istvermes.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Citata
 
 
0 # sandra 2014.05.11 12:54
Sveiki,vakar teko padeti savo suneliui uzmigti amzinajam miegeliui...Jis buvo Sarpejus,7,5 metuku...Mano Grantukas man buvo viskas,bet matyt pervelai pastebejau,kad vargsiukas serga...Pries 4 dienas nuejome pas veterinara,pada re kraujo tyrimus ir rado 1214 skaiciu kazko kraujyje,tad pasake kad mano Maziuko inkstukai visiskai nebefunkcionuoj a ;(
Atsakyti | Atsakyti su citata | Citata
 
 
0 # sandra 2014.05.11 12:57
Pirma pasirode drebulys,galvoj ome jog tiesiog jam salta,pasiimdav au ji po kaldra ir mudu guledavome susile,bet po keliu dienu ar savaiciu jis pradejo koseti,kosejo zaliomis skreplytemis,ga lvojome bronhitas,ir vet israse antibijotiku,ga lbut jam pakenke ir jie....
Atsakyti | Atsakyti su citata | Citata
 
 
0 # sandra 2014.05.11 12:58
Po keliu savaiciu atrode sveikas,zaide,e de,lakste,ir staiga pasikeite jo elgesys,siaip jis buvo namu karalius o tapo toks gerutis,kad net apkandziot nieko nebenorejo,silp o,pastebejau kad valge vis maziau ir maziau kol galiausiai isvis nebuvo imanoma jam nieko iduoti,nuo mesytes ir tos sukdavosi salin,vandenuko gerdavo daug ir sisioti mego daug,tad turejome namie sunu tuoleta kuriame jis atsilikdavo savo reikalus nakti.na kudo mano Mazylis ant akiu,nuvedziau pas vet,ir stai,baisi liga kurios neimanoma isgydyti.Man pasake migdyti ir nekankinti jo daugiau,taciau nesutikau ir prasiau kaip imanoma vistiek kazka daryti,mums dave 3 dienas pasilasinti lasalines ir kazkokius vaistukus pagert,taip padarem pirma diena po lasalines Grantukas tapo mieguistas,liud nas,miegojo net ant zemes,antroji diena po lasalines Grazuolis visiskai liko be energijos,prade jo vemti,drebeti daugiau,ir net viduriuoti juodai,ko ne pries keles dienas tustinosi jis gera spalva ir nei kietai nei skystai...
Atsakyti | Atsakyti su citata | Citata
 
 
0 # sandra 2014.05.11 12:58
Nezinau ar as pati pagreitinau jam liga nuvesdama ji pas vet,gal geriau butu nieko nezinoti ir vis tiketis,kad prades valgyti ir pageres jam,visgi nors nevalge buvo dar energingas,lauk e tikrai dar palakstydavo....
Atsakyti | Atsakyti su citata | Citata
 
 
0 # sandra 2014.05.11 12:59
Na svarbiausia siuo metu nebeturiu savo mylimo draugo ;( tai nepakeliamai sunku,namai tusti,o mano Mazytis uzmigo amzinajam miegeliui....sunku....labia...mylekit ir saugokit savo augintinius ir darykit viska ka galit del ju....
Atsakyti | Atsakyti su citata | Citata
 
 
0 # Mindaugas 2014.05.12 11:09
Sandra, kaip bebūtų sunku ir kaltini save, dėja niekada nesužinosi nuo ko ar dėl ko prasidėjo liga. Aš irgi kaltinau save dėl neteisingo vaistų kiekio ar per vėlai darytų dializių. Dėja, jie nemoka mums pasakyti kaip jiems prasideda blogumas. Taip jau yra, jie mums suteikia labai daug džiaugsmo, bet lygiai tiek pat SKAUSMO kai tenka atsisveikinti. Todėl mes iki ŠIOL ir netirim jokio kito į JO vietą, dar per sunku. Dėja JIE negyvena tiek kiek mes....
Atsakyti | Atsakyti su citata | Citata
 
 
0 # Lukas 2015.01.05 22:39
Aciu uz straipsni. Rasau is Amerikos: daug straipsniu perskaiciau internete kol suradau si. Mano suo taip pat paturejo didele temperatura. Po keliu dienu pradejo daug gerti, vemti, o dabar jau 3 diena nevalgo. Galvojau kad tai buvo webmd saite aprasyta polidipsija ir jos sukelta poliurija, taciau pasirodo kad tai tik salutiniai inkstu nepakankamumo pozymiai. Gaila suns, net ir be jegu vistiek vizgina uodega, rodo meile, taciau akys asarotos o kita kart girdisi kaip inkscia.. Nors ir tai bando paslepti kad seimininkai nesijaudintu. Laikas uzmigdyti suni. Nebeleidzia sirdis kankinti jos. 10 metu kartu nuo vaikystes. Tikiuosi jusu sarpejams taip nenutiks.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Citata
 
 
0 # Rimantas 2016.01.29 09:22
Sveiki,tik atsisveikinau su savo geriausiu draugu-KENTU-pitbulterjeru.Superinis draugas uzauges kartu su dviem vaikais,geras seimos narys buvo.Viena paguoda guodzia,kad isgyveno beveik 13metu-pasak veterinoriaus tai labia dauk.Man viskas prasidejo pries savaite,kai suo buvo judrus,zaide ir per savaite jo netekau-tai baisi uzslepta liga,kurios nepastebi.Jis valge gerai,po keliu dienu nustojo valgyti tik vandenuka gerdavo dideliais kiekiais,pradej o kusti,akyse,nea tsiliko vemimas taip pat vidurevimas,aky s stiklines.Ryte atsikeliau radau ji gulinti,norejau kad atsistotru,bet deja .Greit nuvaziavau pas veterinara,pada re tyrimus ir pasake nebegalintis padeti-mirtis visai salia,kad draugas nesikankintu uzmigdziau su dideliu skausmu sirdy.Vaikam buvo sokas visi liudejo ir manau,kad dar ilgai visi liudesim.Vis kaltinu save,gal kazka praleidau,nepas tebejau,o galejo dar pagyventi.Liga ji sunaikino per penkias dienas.Saugokit savo augintinius-taip sunku issiskirt...................................
Atsakyti | Atsakyti su citata | Citata
 
 
0 # Loreta 2016.06.08 21:07
Turiu suniuka sarpeju veisles 4m.nezinau ka daryti sukudo,nieko nevalgo,vandens negeria,tik guli,kas jam gali buti.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Citata
 
 
+1 # Ligita Patašienė 2016.10.18 16:56
šarpėjams būdingas ,,periodinės karštligės sindromas", o ją sukelia genų mutacija atsakinga už hialuroninės rūgšties sintezę (ji kaupiasi pas šarpėjus tarp odos audinių dėl mucinozės). Tie pasikatojantys ūmūs karščiavimai vėliau priveda prie inkstų veiklos sutrikimo. Svarbu laiku normalizuoti temperatūrą. Šunų su tokia geno mutacija(HAS2) veisti negalima.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Citata
 

Pridėti komentarą


Apsaugos kodas
Atnaujinti

Draugai

Boomerio gimtinė Veislynas kuriame atsirado Boomeris.
Šunų dresūros ir sporto centras Boomerio vaikystė, jaunystė ir didžioji dalis gyvenimo praleista su šiais draugais sunkiose treniruotėse ir puikiose varžybose.
Lietuvos kinologų mėgėjų sąjunga Boomerio draugai visose parodose.
Jakovo veterinarijos klinika Boomerį bandę išgelbėti gydytojai.
Veterinarijos klinika "Ernista" Įvairiose bėdose Boomerį gydę gydytojai.